31/05/2011



BOSENGE ISAAC
R.Aera Exc.Bruxelles
BCU Ganshoren(R2)


DUPONT JONATHAN
Royal UJK(P1)
RCBE 2000(P1Hnt)


LOHISS REDOUAN
Espoir Laekenois (P1)
United Basket Woluwe(P1)

  


D'HONDT JAN
Royal Anderlecht
BCS Uccle(P1)


KRALA MAREK
CRBB The Runners(P1)
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)


MOLISHO JEAN-MARC
Royal Canter LC Schaerbeek(R2)
Castors Braine(P1)

  

MARTINEZ ALEX
CRBB The Runners(P1)
BCS Uccle(P1)


MBIKAY REGIS
Royal Basket Nivelles(N3)
R.Aera Exc.Bruxelles(P1)


BRISMEE ERIC
BC GENAPPE
Coach P2
Royal Basket Nivelles(N3)
Assistant-Coach


29/05/2011



DEPUYDT MAXIME
Royal Basket Nivelles(N3)
Essor Charleroi(N2)


TSHIAMS BILLY
Kangoeroes-Boom(N2)
BC Carnières(N3)


BOSSE FABRICE
Royal Basket Nivelles(R2)
Royal Waterloo Basket(P1)

  


BOSMANS TRESOR
Athletic BC(P1)
CEP Fleurus(R1)


MUDIE PHILIPPE
Royal Canter LC Schaerbeek(R2)
RPC Schaerbeek(R1)


PEKI VANIA
Royal Canter LC Schaerbeek(R2)
RPC Schaerbeek(R1)

  
 
 

PIRLOT KEVIN
CRBB The Runners(P1)
RPC Schaerbeek(R1)

 
 

28/05/2011


CHEKABA BOUALEM
CRBB The Runners(P1)
Athletic BC(P1)


ONA EMNO MICHAEL
RPC Schaerbeek(N3)
US Lambusart(N3)


DAIMOUSSI SABRI
Royal Anderlecht
Athletic BC(P1)


27/05/2011



OLISLAGER LAURENT
Castors Braine(P1)
Royal Waterloo Basket(P1)


VANDE GAER KEVIN
Atomia Jeunes Brussels(R1)
Espoir Laekenois (P1)


DELDICQ MAXIME
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)
Asa St-Hubert(P1)

  


KEYSER NICOLAS
Castors Braine(P1)
BC Genappe(P2)


TIMMERMAN MARTIN
Castors Braine(P1)
BC Genappe(P2)


DIAKITE YAYA
Friendly-Ball Ixelles(P1)
RPC Schaerbeek

  

MARCHAND LUC
Basket Lothier Genappe
Speedy MT St-Guibert
Assistant(P1)-Coach(P3)


SCHOONJANS THOMAS
Castors Braine(P1)
Royal Waterloo Basket(P2)


DE GROOTE ALEXY
Friendly-Ball Ixelles(P1)
Royal Anderlecht(P3)


26/05/2011



REMICHI AIMADE
RPC Schaerbeek(N3)
Athletic BC(P1)


MKADMICH BACHIR
RPC Schaerbeek(N3)
Athletic BC(P1)


ABIED THAMI
RPC Schaerbeek(P2)
Athletic BC(P1)

  


PREUD'HOMME GEOFFREY
Basket Lothier Genappe(P1)
Royal UJK(P1)


DEBIENNE GUILLAUME
Castors Braine(P1)
Royal Basket Nivelles


HENDRICK BRUNO
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)
BCS Uccle(P1)

  


EL HAMZAOUI ISMAIL
R.Aera Exc.Bruxelles(P1)
Machelen(LVB)


SMATKO GLEB
Friendly-Ball Ixelles(P1)
RPC Schaerbeek


GRIFFON BRUNO
Directeur Technique
United Basket Woluwe


25/05/2011



VAN PEE JIMMY
ASA ST-HUBERT(R2)
United Basket Woluwe(R2)


ALLOUCHI OTHMAN
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)
United Basket Woluwe(R2)


EL MAHSINI YASSINE
Atomia Jeunes Brussels(R1)
United Basket Woluwe(R2)

  


DEFERIERE THIBAUT
Balai Uccle(P2)
Royal UJK(P1)


KHERROUBI MEDHI
BCU Ganshoren(R1)
BCS Uccle(P1)


MOLOKO JUNIOR
BCU Ganshoren(R1)
Baasroode Panters(LVB)

  


JADOUL YANNICK
Freh Air(P3)
BCS Uccle(P1)


AKPA JUNIOR
CRBB The Runners(P1)
Royal IV Brussels(R2)


MUTOMBO PHILIPPE
CRBB The Runners(P1)
BCS Uccle(P1)

  


VANDER STAPPEN OLIVIER
RPC Schaerbeek(N3)
Royal Basket Nivelles(R2)


SFAXI HEDI
R.Aera Exc.Bruxelles(P1)
Espoir Laekenois(P1)


RIOBEL KEVIN
Leuven(LVB)
BCU Ganshoren(R2)


22/05/2011



NKASHAMA MARK
R.Aera Exc.Bruxelles(N2)
United Basket Woluwe(R2)


ALLOUCHI BILLAL
Atomia Jeunes Brussel(R1)
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)


PERNIAUX SEBASTIEN
Asa Saint-Hubert(R2)
BC Genappe (R2)

  


VANDERPERRE KEVIN
Royal Anderlecht(N3)
BC Genappe(R2)


DOHOGNE
JEAN-PIERRE
Coach
Athletic BC(P1)


LITT GREGOIRE
United Basket Woluwe(R2)
Asa Saint-Hubert (R2)

  


LEFEVER KRIS
United Basket Woluwe(R2)
Asa Saint-Hubert (R2)


LIKONGO CHRISTOPHER
Asa Saint-Hubert (R2)
BC Genappe(R2)


LONIDJOGO YONI
CRBB The Runners(P1)
Royal Castors Braine(P1)

  


NKOSI MATTHIEU
Royal Canter LC Schaerbeek
Royal Castors Braine(P1)


BELVAUX PIERRE
Basket Lothier Genappe(P1
Royal Waterloo Basket(P1)


TYSIAK JOFFREY
R.Aera Exc.Bruxelles(P1)
United Basket Woluwe(R2)

  


HOUBION CORENTIN
Royal Herbuchenne Dinant(P1)
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)


KASSONGO FRANK
France
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)


DELDICQ JACK
Coach
New BC Auderghem Girls
Asa Saint-Hubert (R2)

  


FEDOROWICZ ROBIN
CEP Fleurus
United Basket Woluwe(P1)


BOSSE PIERRE
United Basket Woluwe(R2)
Royal IV Brussels (R2)


VAN DER MEIREN LOIC
United Basket Woluwe(R2)
Royal IV Brussels (R2)

  


IDIRISU OMAR
RPC Schaerbeek(N3)
Royal Waterloo Basket(P1)


DE MEDINA CHRISTOPHER
Atomia Jeunes Brussels(R1)
Royal Waterloo Basket(P1)


VANDERVELDEN AURELIEN
Fresh Air(P1)
Ceba Enghien(N3)

  


TEMMERMAN THOMAS
Atomia Jeunes Brussels(R1)
R.Aera Exc.Bruxelles(P1)


TEMMERMAN NICOLAS
Atomia Jeunes Brussels(R1)
R.Aera Exc.Bruxelles(P1)


KASSIRI KRUBA
Royal Anderlecht(N3)
Ceba Enghien(N3)


16/05/2011



BLONDELLE LIONEL
ROYAL ANDERLECHT (N3)
Speedy Mt St-Guibert(P1)


DANDOY MAXIME
Speedy Mt St-Guibert(P1)
Royal Nivelles Basket


DANTINNE GILLES
Eclair Pont de loup
Royal Nivelles Basket(R2)

  


VANDERMAELEN MIKE
BC Genappe(R2)
Basket Lothier Genappe(P1)


CASTELLI DAMIEN
Wezembeek Oppem(P3)
Basket Lothier Genappe(P1)


BENOIT JACOBS
Logis Boisfort(P2)
United Basket Woluwe(P1)


15/05/2011



SEYA STACY
Athletic BC(P1)
BC Carnieres


TEPANTONDELE LYNX
BBC Kangoeroes Boom(L1)
Athletic BC(P1)


HIRCHI YOUSSEF
Espoir Laekenois(P2)
Athletic BC(P1)

  


MONSIEUR LAURENT
Coach
Royal Canter LC Schaerbeek(R2)
RPC Schaerbeek (R1)


HADAD MORAN
Royal Canter LC Schaerbeek(R2)
RPC Schaerbeek (R1)


HOORNAERT XAVIER
Royal Canter LC Schaerbeek(R2)
RPC Schaerbeek (R1)

  


ALLAA RIDOUAN
Royal Canter LC Schaerbeek(R2)
RPC Schaerbeek (R1)


CHATZIIOANOU KIRIAKOS
Royal Canter LC Schaerbeek(R2)
RPC Schaerbeek (R1)


LACROIX JEAN-FRANCOIS
United Basket Woluwe(R2)
Jets Basket Zaventhem(VBL-P1)


13/05/2011


STEVENS FRANK
Basket Genappe Lothier(P1)
P1 Anderlecht (P2)


NJUFOM FREDERIC
Royal Anderlecht(R2)
P1 Anderlecht (P2)


OUAHABI ABDELKARIM
Atomia Jeunes
Espoir Laekenois (P1)


12/05/2011


BOUSSOUF SAID
BC Ecole Europeenne
Espoir Laekenois (P1)


FISCHER NICOLAS
Royal Waterloo Basket(P1)
BC Genappe (R2)


NYARWAYA STEVE
Royal UJK
Espoir Laekenois (P1)


09/05/2012



ARIFI AFRIM
Libre
Athletic BC(P1)


NOCENT MATHIEU
BC Ecole Europeenne(P1)
United Basket Woluwe(P1)


LOUBIERES REMI
BC Ecole Europeenne(P1)
United Basket Woluwe(P1)

  


KAMENGA MOISE
Royal Anderlecht(N3)
BC Carnieres (N3)


VANDERSCHUEREN SEBASTIEN
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)
Royal UJK(P1)


DEFERIERE VINCENT
R.Aera Exc.Bruxelles(P1)
United Basket Woluwe(R2)

  

LARDINOIS NATHAN
BC Sombreffe (P1)
Basket Genappe Lothier(P1)


TOUBEAU SEBASTIEN
Royal Waterloo Basket(P1)
BC Genappe (R2)


MARBAIX FREDERIC
Royal Anderlecht(N3)
Ceba Enghien(N3)


04/05/2012



DESPRETS PHILIPPE
Coach
Royal Waterloo Basket(P1)
Braine le Chateau(P2)


PSARRADELIS JONATHAN
CRBB The Runners(P1)
Royal UJK(P1)


DOOMS JEAN-CLAUDE
Coach
Athletic BC (P1)
Royal Castors Braine(P1)

  

JOOSTENS NICOLAS
Coach
R.Aera Exc.Bruxelles(N2)
United Basket Woluwe(R2)


ALLOUCHI OUSSAMAH
Espoir Laekenois(P2)
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)


SAID RAPHAEL
Coach
Athletic BC (P1)
BC Genappe(P2)
+ Assistant (R2)


02/05/2012



KRIDACH ATIF
BC Ecole Europeenne(P1)
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)


ALLOUCHI ANAS
Basket Lothier Genappe(P1)
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)


CALLENS JULIEN
ROYAL U.A.A.E (P2)
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)

  

DALCQ NICOLAS
Logis Boisfort(P2)
La Chenaie Uccle(P1)


STILMANT SERGE
Balai Uccle(P2)
La Chenaie Uccle(P1)


MARTIN JEREMY
AS.SP ST-AUGUSTIN(P2)
BC Friendly-Ball Ixelles(P1)


23/04/2011


ABIBO PATRICK
Royal Waterloo Basket(P1)
Royal Basket Nivelles(N3)


MINNEN JOEL
Royal Waterloo Basket(P1)
Royal Basket Nivelles(N3)


N'GABO IGNACE
US Lambusart(N3)
Royal Basket Nivelles(N3)




SDF@2011